Ar bent įsivaizduojate kiek jėgų ir susikaupimo reikia dviejų ar trijų metų vaikui, kad apibrėžtų savo ranką ar koją? Juk mums tai atrodo gana parastas darbas, tačiau jiems taip anaiptol nėra. Tad 4-asis projekto „Augu su Kučiu“ susitikimas buvo skirtas būtent šiai veiklai.

Norėdami suprasti kodėl rankos ar kojos apvedžiojimas yra sudėtinga užduotis, turime suprasti iš kiek daug skirtingų veiksmų, atliekamų tuo pačiu metu, ji susideda:

 1. Visų pirma, vaikas turi būti įgudęs naudoti rašymo priemonę, gebėti ją išlaikyti rankoje tvirtai.
 2. Labai svarbu gebėti rašymo priemonę išlaikyti prigludusią prie rankos, aplink kurią brėžia. Kitu atveju gausis tiesiog figūra panaši į apskritimą.
 3. Reikia stengtis išlaikyti ranką nepajudinus ir neatitraukus nuo lapo.
 4. Mažylis turi gebėti koordinuotai brėžti linijas ne tik į viršų ar žemyn, bet ir į šonus.
 5. Šiai užduočiai naudojama ne viena ranka, kaip kad įprastose užduotyse, bet dvi. Todėl atliekant užduotį dar nepatyręs mažylis dažnai naudoja ir įtempia ne tik rankų, bet ir juosmens, pečių

 

KOKIĄ NAUDĄ DUODA RANKOS APVEDŽIOJIMAS?

 • Lavina smulkiąją motoriką
 • Lavina dėmesį ir koncentraciją
 • Padeda išmokti centruoti lapą, gerina koordinaciją
 • Padeda išmokti piešti didelius objektus (o juk įprastai tokio amžiaus vaikai piešia smulkius daiktus dideliame lape)
 • Ranka – vaiko pirmasis trafaretas
 • Ugdo kūrybiškumą.

KAM DAR GALIME NAUDOTI RANKOS APVEDŽIOJIMĄ?

1.Piešimo mokymui. Kiek daug skirtingų dalykų gali slėptis po kumščiu, išskėstais ir apvedžiotais rankos pirštais ar kojos pėdute.

2. Štampavimo mokymui. Taip, bus daug dėmių visur, tačiau vaikas ne tik atras džiaugsmą spalvoti                 rankomis, bet ir pajus skirtingas lapo, dažų tekstūras. Galės pajausti koks antspaudas gaunasi silpniau ar stipriau paspaudus ranką, darbuotis naudojant kiekvieną pirštą.

3. Darbelių kūrybai

4. Dovanėlių darymui

5. Skaičiavimui

Štai taip paprastai galite išnaudoti rankos ir kojos apibrėžimą smagiems darbams. Svarbiausia tinkamai pasiruošti aplinką, nusiteikti geram laikui ir drauge su mažyliu kibti į darbus!