Leidykla „Flintas“ nuolat plečia savo rinkas. Siekiant vystyti veiklą Kinijoje, šiais metais rugpjūčio 22-26 dienomis mūsų atstovės Agnietė Motūzė ir stažuotoja Li Yujie dalyvavo Tarptautinėje Pekino knygų mugėje (BIBF).

25-ąjį kartą vykstanti mugė yra viena didžiausių knygų mugių pasaulyje ir tai – itin svarbus įvykis visoje Azijoje. Šiais metais mugėje dalyvavo 2500 dalyvių iš 93 pasaulio šalių, kurie šiemet pristatė daugiau nei 300 000 naujai išleistų knygų.

Azijos rinka mums nėra svetima, dar 2014 metais Šanchajaus knygų mugėje užmegztų kontaktų dėka mūsų knygelės jau yra pardavinėjamos Kinijoje ir Taivane. Tačiau šiais metais buvo nuspręsta ypatingą dėmesį skirti pardavimų stiprinimui Kinijos rinkoje. Siekiant kuo kokybiškiau pasirodyti mugėje leidyklos „Flintas“ kolektyvą papildė stažuotoja iš Kinijos Li Yujie, kuri gegužės mėnesį prisijungusi prie komandos Lietuvoje, mokėsi leidybos teisių pardavimo ypatumų bei derino susitikimus su Kinijos leidyklomis.

Pekino knygų mugės metu turėjome daugiau nei 20 susitikimų su skirtingais leidėjais iš Kinijos. Smagu, kad tuo pačiu mus aplankė ir jau esami partneriai, leidžiantys mūsų „Aš saugus“ serijos knygeles šioje šalyje. Tuo tarpu leidykla, nusipirkusi knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas“ teises, kalbėjo apie galimybes ekranizuoti šį personažą Kinijoje.

Pekino knygų mugėje pasisėmėme daug patirties ir žinių apie knygų leidybos ypatumus Kinijoje.

2017 m. sausio mėnesį „Flinto“ leidykla dalyvavo Britų Švietimo ir  mokymo technologijų parodoje BETT (British Education and Training Technology). „Flinto“ komanda kartu su dar keturiomis Lietuvai atstovavusiomis įmonėmis („Baltic Orbis“, „Robotikos akademija“, „Robotikos mokykla“, „E.Mokykla“) pristatė jungtinį mūsų šalies stendą, kurį organizavo asociacija „InfoBalt“. Mes pristatėme analogų pasaulyje neturintį edukacinį užduočių žurnalą KUTIS, leidžiamą net 8 pasaulio šalyse. Būtent šioje parodoje užmezgėme kontaktą su įmone „Primary Plus“, o vėliau pasirašėme leidybos teisių ir distribucijos Indijoje sutartį.

Šanhajaus knygų mugė

Azijoje vyktančios knygų mugės taip pat neliko be mūsų dėmesio. 2015 m. Flinto leidyklos atstovai sėkmingai sudalyvavo Šanchajaus knygų mugėje ir sulaukė didžiulio dalyvių susidomėjimo. Ir rezultatų ilgai laukti neteko. Dabar ir kinų vaikai gali džiaugtis knygelėmis, kurios buvo sukurtos kitoje Žemės pusėje esančioje lietuviškoje Flinto leidykloje.

Tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė

Jei tavęs nebūna svarbiausioje pasaulyje Bolonijos vaikų knygų mugėje, tai toks tu ir vaikiškų knygų leidėjas… Geriausiu atveju – mėgėjas. Ši mugė Italijos mieste Bolonijoje šurmuliuoja (nepabijokim to žodžio!) jau nuo 1963 m. Kasmet pavasarį iš daugiau kaip 70 šalių čia suvažiuoja per 5 000 leidėjų, spaustuvininkų, knygų dailininkų, iliustratorių ir kitų leidybos specialistų. O štai nuo 2009 m. ta mugė ne tik šurmuliuoja, bet ir klesti, nes joje savo nuolatinį stendą B126 visų mėgstamoje 25 salėje įsirengė ir „Flinto“ leidėjai.

Paroda „Book Expo America“ Niujorke

Didžiausia Amerikoje tarptautinė knygų mugė „Book Expo America“ vyksta Niujorke. 2015 m. gegužės 27-29 d. savo apsilankymu ją pagerbė ir „Flinto“ leidykla. Amerikiečiams labai patiko mūsų leidžiama produkcija, jie domėjosi, vartė, kraipė galvas ir vis kalbėjo: „O kad pas mus būtų tokių knygelių…“ „Gerai, bus“, – pasakėme mes.

Buenos Airių tarptautinė knygų mugė

Pietų Amerikoje irgi yra atradimo džiaugsmą patirti norinčių vaikų, todėl būtų neteisinga nuo jų nuslėpti „Flinto“ leidyklos knygeles. Taip galvodami mes ir nuvykome į Argentiną, kur 2015 m. balandžio 21-23 dienomis vyko Buenos Airių tarptautinė knygų mugė. Ir, kaip dažniausiai būna, neapsirikome. Mūsų knygučių turinys, piešimo stilius ir skleidžiama nuotaika Argentinoje iš karto užkariavo gerbėjų simpatijas. Bemat atsirado daug nesiderėjusių ir net kelių knygelių serijų leidybos teises įsigijusių partnerių.

Frankfurte (Vokietija) vyksta svarbiausia pasaulyje tarptautinė knygų mugė, kasmet sutraukianti apie 300 000 lankytojų iš viso pasaulio.

Šioje mugėje pristatomos būsimos knygos, aptariamos leidybos teisės, licencijų mokesčiai, teikiami įvairūs apdovanojimai. Frankfurto knygų mugė laikoma svarbiausia pasaulyje.

Mūsų leidyklai ši paroda būna sėkminga, aptariami tolimesni planai su dabartiniais partneriais bei užmegzta kontaktų su naujomis leidyklomis .

Dalyvavimas Frankfurto knygų mugėje buvo finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo

Tarptautinė Londono knygų mugė

2015 m. balandžio 14-18 d. parodų centre „Olympia“ (Vakarų Londonas) vyko Londono knygų mugė. Ši ir taip jau itin svarbi leidybos pramonės paroda tapo dar reikšmingesnė, kai joje leidyklos „Flintas“ atstovai pristatė savo gaminamą produkciją.

Konferencija Maskvoje

Mes mielai dalinamės savo žiniomis ir patirtimi su kolegomis, pedagogais ir tėvais iš viso pasaulio. 2017 m. gegužės 12 d. leidyklos „Jūsų Flintas“ direktorius Sikstas Ridzevičius Maskvoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Jaunesniojo amžiaus vaikų auklėjimas ir mokymas“ skaitė pranešimą „Ankstyvojo vystymosi ypatybės. Žmogus ir technologijos – ką mes ugdome: kūrėją ar vartotoją?“ Pranešimas susilaukė didelio susidomėjimo ir iššaukė turiningas diskusijas.